stir-fry

Stir Fry to sposób przygotowywania potraw, który zawitał do nas z Azji, a dokładniej z Chin. Polega na przygotowaniu dania poprzez szybkie smażenie składników na rozgrzanym tłuszczu i ciągłe ich mieszanie. Warzywa zostają chrupiące, zachowują walory smakowe i nie są mocno kaloryczne. Przyznam, że często pomijam smażenie na tłuszczu i zmieniam tę metodę na szybkie podgrzewanie warzyw na patelni. Sprawdźcie koniecznie. Do tego typu dań warzywa i mięso kroi się drobno, najczęściej w paski czy małą kostkę.

Wegańskie Stir Fry z kalafiorem i pak choi

Świetne warzywne danie z kolorowymi warzywami, wegańskie stir-fry z kalafiorem, pak choi, papryką to mój pomysł na szybkie, smaczne i zdrowe danie obiadowe. Uwielbiam gdy na talerzu jest kolorowo, lubię szybkie dania, których przygotowanie nie zawiera mi wiele czasu. Tutaj dodałam fioletowy kalafior i pak czoi, które udało mi się kupić na pobliskim bazarku.

Makaron z kaczką z woka

Przepyszne aromatyczne danie przygotowane w woku. Makaron z kaczką i zielonymi warzywami. Idealnie doprawiony, sycący i przepyszny. Danie prosto z restauracji InAzia, które możecie przygotować u siebie w domu.

Kolorowe danie z woka ala stir fry

Mega kolorowe i niesamowicie smaczne danie z woka, takie stir fry, choć nie do końca, bo przez chwilę łączymy smak,i lekko je dusząc pod przykryciem. Efekt jest piorunujący, danie jest kolorowe, smaczne i lekko ostre. Do tego najlepiej podać ryż.

Makaron po singapursku z krewetkami i kalafiorem

Smaczny makaron z krewetkami i kalafiorem, bardzo sycący. A czemu makaron po singapursku? Domyślam się, że w rzeczywistości niewiele ma wspólnego z Singapurem, ale właśnie pod nazwą Singapore Sky jadłam podobny w jednej knajpce (Noodle w Pudle), stąd pomysł na odtworzenie smaków. ;) Wyszło oczywiście świetnie.