Śniadanie

Strona 8 z 8

Dobre śniadanie to dobry początek dnia. Przedstawiamy propozycje na śniadanie smaczne i niebanalne. Jajecznica, pasta na kanapki czy pomysł na smaczne kanapki to tylko niektóre z naszych propozycji.

Pasta z soczewicy i cebulki

Ostatnia jogurtowa pasta z soczewicą tak nam zasmakowała, że zrobiłam kolejną. Oczywiście, musiałam coś zmienić, bo bardzo lubię eksperymentować w kuchni. I tak na kanapeczkach śniadaniowych wylądowała pasta z soczewicy i cebuli. W porównaniu do poprzedniej ma bardziej zdecydowany smak, ale wciąż jest delikatna. Robi się ją szybko i smakuje świetnie.

Pasta jogurtowa z soczewicą na kanapki

Mój kolejny pomysł na pyszne, zdrowe śniadanie. Kanapki z pastą jogurtową z soczewicą. Pasta jest delikatna, sycąca i pyszna! Połączenie soczewicy, szczypiorku i ziaren słonecznika jest bardzo fajne, a z jogurtem smakuje jeszcze lepiej. Nam ta pasta kanapkowa bardzo zasmakowała.

Pasta orzechowa na kanapki

Ostatnio staram się robić różnorodne pasty na kanapki. W końcu taka pasta to idealne dopełnienie śniadania, które wcale nie musi być nudne. Dla mnie śniadanie to jeden z ważniejszych posiłków. Nie jestem w stanie bez niego funkcjonować i nie wyobrażam sobie rano go nie zjeść.

Pasta awokado z czosnkiem

Jeśli lubicie czosnek, to ta pasta będzie Wam smakować. Mi smakuje bardzo bardzo. Pasta awokado z czosnkiem jest słona, aromatyczna i mocno czosnkowa. Dodatek awokado sprawia, że jest delikatniejsza i łatwo się nią smaruje kanapki (zresztą awokado to połowa sukcesu tej pasty). Dla mnie bomba, tylko mój Mąż uznał, że dla niego za mocna. :) Ja za to lubię skoczyć do kuchni po małą kromkę bagietki posmarowaną masełkiem i pastą awokado z czosnkiem.

Pasta jajeczna

Pasta jajeczna to jedna z naszych ulubionych past na kanapki. Jej przygotowanie opanowałam do perfekcji i za każdym razem tak samo się cieszę, gdy znajduję ją na talerzu. To samo mój Mąż – gdy czuje, że rano gotuję jajka, zawsze pada to samo pytanie: „Robisz pastę jajeczną?”. Mówi to zresztą w taki sposób, że gdybym nawet jej nie robiła, to muszę zrobić, chociażby mini porcję na 2 kanapeczki.

Rogaliki francuskie z jajecznicą – na śniadanie

Dzisiaj zapraszam na małe, pyszne śniadanko. Rogaliki z ciasta francuskiego, moja ulubiona jajecznica i gorące kakao – mniam! Wydaje się proste… i takie właśnie jest. ;-) To bardziej pomysł na śniadanie, szczególnie na takie kryzysowe, kiedy w lodówce jest niewiele.

Bułeczka w jajeczku

Bułeczki w jajeczku kojarzą mi się głównie z dzieciństwem. Mama robiła cały talerz takich bułeczek, które znikały zanim wszyscy usiedli do śniadania. Są pyszne, mięciutkie, pachnące, cieplutkie… w sam raz na śniadanie. A przede wszystkim, to idealny sposób na starsze, lekko stwardniałe pieczywo. Czy to bułka, chałka, czy może chleb – wszystko się nada na „bułeczki w jajeczku”.

Kanapki na niedzielę

Wesołe, niedzielne i bardzo leniwe śniadanko. Czy to nie fajny pretekst do małego, miłego co nieco? Kanapka uśmiechnięta i kanapka ważka oraz jajeczny jeżyk potrafią rozbawić. :)