Składanie serwetek

Strona 2 z 2

Pokazujemy jak składać serwetki na różne okazje. Filmy instruktażowe na pewno ułatwią Wam składanie i zobaczycie, jakie to proste.

To jest mój ulubiony sposób składania serwetek. Kiedyś podpatrzyłam go na jednym przyjęciu i niesamowicie przypadł mi do gustu. Złożenie serwetki w wachlarz wcale nie jest trudne. Świetnie nadają się do tego serwetki papierowe lub sztywniejsze materiałowe. Serwetki mogą być wzorzyste i pstrokate, a całość będzie wyglądać bardzo ładnie. Zachęcam Was do złożenia serwetek w taki właśnie sposób.

Strelicja to kwiat, który jest bardzo efektowny, a ta serwetka właśnie go przypomina. Chociaż mi przypomina też gałązkę choinki. :) Serwetka złożona w strelicję będzie świetną ozdobą na świątecznym stole, a jej złożenie nie zajmie Wam wiele czasu.

Dzisiaj złożymy serwetkę w gwiazdkę. Idealna na przyjęcie rodzinne, nie tylko w czasie świąt. Na środku tak złożonej serwetki ułożyłam pierniczki. Myślę, że taka dekoracja spodoba się i gościom, i domownikom.

Przygotowałam dla Was krótki kurs składania serwetki w kształt choinki. To świetna dekoracja na świąteczny stół. Tak złożona serwetka będzie pasować na przykład na stół tradycyjny, w kolorach czerwieni i zieleni.