Składanie serwetek

Pokazujemy jak składać serwetki na różne okazje. Filmy instruktażowe na pewno ułatwią Wam składanie i zobaczycie, jakie to proste.

Serwetka lniana złożona w trójkąt

Tym razem złożenie serwetki w trójkąt, w dodatku taki, który pomieści sztućce. Proste i ładne. Do takiego złożenia polecam serwetkę lnianą, dobrze wyprasowaną, najlepiej w jednolitym kolorze. Lnianą serwetkę złożoną w trójkąt możecie położyć na talerzach dla gości, do każdej wsunąć sztućce, a na wierzchu dodatkowo możecie ozdobić je malutką tasiemką.

Dekoracyjna serwetka wachlarz

Jeśli szukacie pomysłu na szybkie, a jednocześnie efektowne złożenie serwetki, to polecam taki oto wachlarz. Ładnie wygląda na stole i pasuje na każdą okazję. Wystarczy tylko dobrać ciekawy wzór serwetki. Na spotkania w gronie znajomych – bardziej szalony, na uroczystości rodzinne – stonowany lub z motywem kwiatowym.

Serwetka trójkątna kieszonka na sztućce

Jeśli szukacie prostego złożenia serwetki na stół, to polecam właśnie takie, w kieszonkę. Tym razem kieszonka trójkątna. Wygląda ładnie i każdy przygotuje taką dekorację bez problemu. Jeśli szukacie czegoś jeszcze szybszego, to polecam kieszonki-fale albo klasyczną kieszonkę na sztućce.

Elegancko złożona serwetka pod sztućce

Proste, a jednocześnie eleganckie złożenie serwetki pod sztućce. W dodatku praktyczne, bo gość może szybko rozłożyć taką serwetkę i wykorzystać. Do tego złożenia nie trzeba szczególnych manualnych zdolności, jak przy serwetce sercu, wystarczy tylko podwinąć rogi do środka i ułożyć sztućce.

Jak złożyć serwetkę w szachownicę

Pomysł na ciekawą dekorację stołu, czyli serwetki złożone w szachownicę. W zależności od doboru kolorystycznego serwetek, takie złożenie będzie fajne zarówno na biesiadę pod chmurką, jak i na bardziej uroczysty obiad (np. zestawienie białej i czarnej serwetki). Do złożenia będą potrzebne serwetki w dwóch kolorach.

Jak złożyć serwetkę w płomień

Serwetki to wdzięczna dekoracja stołu, można przy małym wysiłku osiągnąć naprawdę fajny efekt. Tym razem coś prostszego niż serwetka-żabot, bo pokazujemy, jak złożyć serwetkę w płomień.

Kieszonka na sztućce z koronkowej serwetki

Lubię proste dekoracje. Jedną z nich są serwetki, można z nich wyczarować dzieła na pograniczu origami (jak gwiazdka), a można całkiem proste i praktyczne ozdoby stołu. Takie, jak ta – kieszonka na sztućce z koronkowej serwetki.

Jak złożyć serwetkę w żabot

Kolejny pomysł na efektowne złożenie serwetki. Tym razem jest to serwetka złożona w żabot i jest to jedno z tych złożeń, które od razu przypadło mi do gustu. Podobnie jak wachlarz, robi się to bardzo szybko, a na stole wygląda naprawdę fajnie. Tak złożona serwetka może stanowić dekorację stołu zarówno podczas ważnej uroczystości rodzinnej, jak i niezobowiązującego spotkania pod chmurką.

Jak złożyć serwetkę w motyla

Na piknik pod chmurką proponuję dekorację szybką i praktyczną, czyli ładne złożenie serwetki. Dzisiaj pokazujemy, jak złożyć serwetkę w motyla. Takie złożenie jest bardzo proste, a efektowne. Przypomina troszkę wachlarz.

Składanie serwetek na przyjęcie dla dziecka

Zebraliśmy w jednym miejscu fajne pomysły na dekoracje stołu dla dziecka na różne przyjęcia. A dokładniej na składanie serwetek, które stanowi świetną dekorację stołu. Wystarczy, że na stole postawicie serwetkę stateczek albo rybkę, a dla dziewczynki różowe serduszko… maluchom na pewno takie niewielkie papierowe dekoracje się spodobają.

Jak złożyć serwetkę w rybkę

Dzisiaj coś dla najmłodszych lub miłośników wędkarstwa :) Pokazujemy, jak złożyć serwetkę w rybkę. Do takiego złożenia idealne będą kolorowe papierowe serwetki, możecie wtedy zrobić rybkę błękitną, a nawet złotą rybkę. To też fajny pomysł na dekorację stołu na przyjęcie dla pociech. Niewielkim kosztem możecie ładnie udekorować stół, np. na Dzień Dziecka.

Składanie serwetki w serduszko

Nawet malutką serwetkę możecie złożyć w kształt serduszka. To dekoracyjne złożenie spodoba się zarówno małej dziewczynce, jeśli tak przyozdobicie stół na jej przyjęcie, jak i mamie czy tacie (np. na Dzień Mamy, Dzień Taty). Spodoba się także każdej innej bliskiej osobie.

Jak złożyć serwetkę w łódeczkę

Jeśli chcecie przygotować przyjęcie dla dzieci, to fajnym motywem na stole są ładnie złożone serwetki. Dzisiaj pokażemy, jak złożyć serwetkę w łódeczkę. Taki sposób składania serwetki będzie idealny na przyjęcie dla małego wielbiciela stateczków, łódek i okrętów. Na stole, prócz serwetki złożonej w łódeczkę, możecie położyć małe muszelki lub po prostu dodać kilka błękitnych detali.

Jak złożyć serwetkę w samolot

Chyba każdy składał kiedyś papierowe samoloty. :) Takie złożenie to również fajny pomysł na dekorację stołu na imprezę dla najmłodszych, dlatego dzisiaj w kilku krokach przypomnę, jak złożyć serwetkę w samolot.

Jak złożyć serwetkę w stożek

Tym razem szybkie złożenie serwetki w stożek, czy jak kto woli, namiot. Do tego złożenia pasują serwetki w jednym kolorze, zielone będą pasować do stołu udekorowanego wiosennie i będą stanowić naprawdę atrakcyjną dekorację.