Murzynki i brownies

Strona 3 z 3

Uwielbiam murzynki! To jedno z moich ulubionych ciast. Murzynek znika u nas w domu bardzo szybko, najbardziej lubimy z dodatkiem kokosa. Innym ciastem czekoladowym do którego mam słabość jest brownie - ciężkie, czekoladowe i bardzo smaczne.

Murzynek z dżemem (wilgotny) oraz galaretki serduszka

Murzynek to ciasto, które mogę jeść bez końca. Tym razem testowałam przepis od mojej Justy, u której w domu do ciasta na murzynka dodaje się troszkę dżemu, co sprawia, że jest bardziej wilgotne. Murzynek z dżemem jest wilgotny, miękki i pyszny. I tak samo, jak inne murzynki, szybko znika z talerzyka.

Light brownies

Delikatne, lekkie brownies można jeść bez szczególnych wyrzutów sumienia (takich, jak przy klasycznym, ciężkim, mocno czekoladowym brownies). My zjedliśmy wszystko prawie za jednym zamachem. A po wyjątkowo ciężkim dla nas tygodniu, a w zasadzie ostatnich dwóch szalonych tygodniach, mogłabym zjeść jeszcze niejeden kawałek light brownies.

Rolada czekoladowa z kremem budyniowym

Uwielbiam czekoladowe ciasta, a rolada to u mnie ciasto kryzysowe, robię ją wtedy, gdy mam mniej czasu i siły. Wiem, że zawsze mi wyjdzie i będzie efektowna. Ta rolada czekoladowa jest wyjątkowo prosta. W środku jest krem na bazie budyniu. Uwielbiam budyń sto razy bardziej niż jakikolwiek krem ubijany, dlatego często po niego sięgam. A poza tym taki krem jest łatwy w przygotowaniu i zawsze dobrze smakuje. :)

Murzynek z nadzieniem kokosowym

Uwielbiam murzynka. Ostatnio za każdym razem, gdy robiłam murzynka, sięgałam po najprostszy przepis. A przecież pierwszym ciastem, które upiekłam, był właśnie murzynek z nadzieniem kokosowym. Jak mogłam o nim zapomnieć! Przecież jest pyszny!

Murzynek

Przepis na murzynka idealnego. Jest miękki w środku, puszysty i oblany czekoladą. Murzynek to nasze ulubione ciasto. A dobre ciasto poznaję po tym, jak szybko znika. To jest zjadane w tempie ekspresowym, czasem jeszcze lekko ciepłe, z niezastygniętą polewą. Mamy wtedy brudne ręce, ale wyjątkowo zadowolone miny.