Przepisy na kotlety. Kotlety mięsne, jak również kotlety wegańskie i wegetariańskie. Klasyczne kotlety mielone i schabowe, a także kotlety buraczane, szpinakowe czy pieczarkowe.
A w zasadzie kotleciki z fasolki, bo kotlety to duże słowo, a ja je robię takie mniejsze. Kotleciki z fasolki to fantastyczna alternatywa dla zwykłych kotletów mielonych. To danie wegetariańskie, a jednocześnie bardzo sycące. No i niesamowicie smaczne.
Bardzo lubię kurki, chociaż ich smak poznałam dopiero niedawno. Aż szkoda. Część moich zamrożonych kurek (to chyba jedne z nielicznych grzybów, które dobrze znoszą mrożenie) wykorzystałam, aby zrobić kotlety mielone z kurkami. Jest to danie wg przepisu mojego Taty i muszę przyznać, że jest wyśmienite!
Belzebubki to rodzaj kotletów rybnych. Nie wiem, czemu tak się nazywają, ale wiem, że są pyszne. Od zwykłych kotlecików rybnych odróżnia je zawartość tuńczyka i płatków owsianych. Poza tym, ja starałam się nie mielić ryby zbyt drobno, lecz pozostawić jak największe kawałki.
Delikatne, mięciutkie i bardzo pyszne kotleciki rybne. W moim domu gościły zawsze. Robiła je Babcia albo rodzice. Jak byłam mała, na rynku pojawiły się różnego rodzaju gotowe dukaty czy paluszki rybne. Były hitem, nie ukrywam, że i mi smakowały, jednak z tymi kotlecikami przegrywają w przedbiegach. A poza tym wiem, że tutaj jest cała rybka, bez wypełniaczy.
Szybkie kotlety, idealne, gdy ma się mało czasu. W dodatku zawsze się udają. Niektórzy nazwaliby je po prostu kotletami schabowymi, ale nie są one ze schabu, tylko z kurczaka, co sprawia, że są delikatne, miękkie i super szybkie.
Przepis z chińskim akcentem. Słodkawe kotlety z indyka, a do tego ryż z kiełkami. Po przygotowaniu w mieszkaniu unosi się słodki zapach oleju sezamowego, a obiad znika równie szybko, jak go się robi.