Kawa

Kawa z piankami

Pyszna kawa z piankami, słodka, aromatyczna, idealna na gorsze dni, jesienne i zimowe długie wieczory. Kawa z piankami marshmallow jest fantastyczna! Tak naprawdę to nic innego, jak Twoja ulubiona kawa z dodatkiem słodkich, miękkich pianek (najlepiej mini) oraz odrobiną czekolady.

Pumpkin Spice Latte

Przepis na Pumpkin Spice Latte, czyli najlepszą kawę na jesienne dni. Kawa z syropem dyniowym, pachnąca cynamonem, rozgrzewająca, słodka, idealna. Jeśli lubisz słodkie, doprawione syropem kawy, pełne spienionego mleka to musisz zrobić taką kawę dyniową.

Pomarańczowa kawa na zimno

Chciałam wam dzisiaj pokazać sposób na moją ulubioną kawę na zimno. Kiedy jest za oknem ciepło to wybieram kawę robioną metodą Cold Brew (polecam wam wpis o tej metodzie). Jest delikatniejsza w smaku, ale ma moc!

Kawa przyrządzana metodą Cold Brew

Pogoda dopisuje, a to oznacza, że wciąż jest czas na kawę na zimno. Taką prawdziwą, bez schładzania i parzenia, a naprawdę przygotowaną od początku do końca w zimnej wodzie (ha! wcześniej też o tym nie słyszałam). Taka metoda przygotowywania kawy nazywa się Cold Brew i ma wiele zalet: kawa ma pełniejszy aromat, jest delikatniejsza dla żołądka, no i banalnie prosta w przygotowaniu. Wady? Trzeba wykazać się cierpliwością, ale warto!

Kawa z AeroPressa – co musisz wiedzieć na początek

To nieprawda, że do przygotowania dobrej kawy niezbędny jest ekspres za równowartość średniej krajowej. Istnieją tzw. metody alternatywne, a spośród nich największym hitem ostatnich lat jest AeroPress. Koszt? Około 100 zł. To będą najprawdopodobniej najlepiej wydane pieniądze na kawę w życiu.

Zimowa kawa z syropem cynamonowym

Ostatnio jestem kawoszem, pijam głównie kawę bezkofeinową, ale często przygotowuję taka zwykła. Dostałam kawę rozpuszczalną i poza wykorzystaniem jej do przepisów na słodkości chciałam zrobić szybki napój, który każdy może zrobić nawet nie posiadając ekspresu. Zamysł był jednak prosty – dorobić do tego syrop, jak z popularnych kawiarni :)