Jak kupować

Strona 2 z 2

Przewodnik po zakupach, doradzamy jak kupować sprzęt AGD oraz jak wybrać prezent. Stworzyliśmy poradnik pomagający wybrać najlepsze produkty.

Jak wybrać nóż

Wybór dobrego noża do kuchni wcale nie jest prosty. Sama już się nacięłam na kilka kiepskich noży, kiedyś sami używaliśmy gorszych. Teraz widzę, że dobry nóż szefa kuchni to podstawa. Ułatwia pracę i bardzo przyspiesza przygotowywanie posiłków. Dzisiaj garść porad na temat tego, jak wybrać nóż.

Foremki do pieczenia – jakie wybrać

Często pytacie, jakie foremki do pieczenia warto mieć w kuchni. Czy silikonowe formy są lepsze niż zwykłe metalowe i na co zwrócić uwagę, wybierając foremkę? Dzisiaj przygotowałam krótki poradnik o foremkach, tych, które u mnie się sprawdziły. Jak zawsze czekam na Wasze pytania i dodatkowe uwagi, może są foremki, które Wy możecie polecić?

Automat do pieczenia chleba – jak wybrać

Kolejny poradnik z serii „jak kupować”, tym razem przyjrzeliśmy się automatom do wypieku chleba. Oczywiście trudno powiedzieć, który jest najlepszy, bo każdy z Was może mieć inne potrzeby. Jednak skoro przetestowaliśmy kilkanaście automatów do wypieku chleba, to podzielę się uwagami. Mam nadzieję, że ułatwi to Wam wybór albo zmotywuje do wypieku chleba w piekarniku. Zachęcam też Was do wpisywania własnych odczuć.

Podstawowe przybory w kuchni

Obiecałam już dawno temu, że napiszę, jakie sprzęty są najważniejsze w kuchni. Takie podstawowe, bez których nie wyobrażam sobie gotowania. To też sprzęty, które polecam na start, przy urządzaniu mieszkania. Kiedy sami urządzaliśmy swoje „m”, to chętnie przeczytałabym taki krótki artykuł. :) Przy okazji, sami zobaczycie, że aby gotować, wcale nie trzeba mieć kuchni a’la robot, wystarczy kilka przyborów kuchennych i można ugotować wszystko.

Gdzie kupić mąkę wyższych typów

Zgodnie z Waszą prośbą przygotowałam spis sklepów, w których można dostać mąkę wyższych typów (typy mąki – co to znaczy). Często zadajecie pytanie, gdzie można kupić mąkę razową, chlebową, pszenną 750 itd. Na podstawie moich poszukiwań, a także z pomocą producenta mąki Młyny Wodne powstała poniższa lista. Będę wdzięczna, jeśli w komentarzach będziecie dopisywać własne źródła. Co jakiś czas będę aktualizować tę listę i myślę, że powstanie nam fajna baza.