Dekoracje z czekolady

Czekolada z własnym napisem lub dedykacją

Pokażę wam dzisiaj jak zrobić tabliczkę czekolady z własnym napisem lub dedykacją. Oczywiście można zrobić napis na gotowej czekoladzie, ale ja dzisiaj chcę pokazać wam, jak ten napis zrobić tak by był „częścią” tabliczki czy też czekoladowego płatka lub innej dekoracji :)

Deseczki z czekolady

Poradnik, jak zrobić deseczki z czekolady w dwóch odsłonach. Takie, jak deski, które może kojarzycie z deseru skrzynka z truskawkami (swoją drogą omnomnom!) a drugie klasyczne, kwadratowe, idealne do obłożenia tortu.

Dekoracje z czekolady – pazurki i zwijasy

Zaczynamy naukę robienia czekoladowych dekoracji. Takimi dekoracjami możecie ozdobić desery, ciasta lub… zjeść :) Okazuje się, że wszystkie piękne dekoracje można spokojnie zrobić w domu i na pewno nie będziecie mieli z tym problemu. Połowa sukcesu to chęci a druga to dobrze temperowana czekolada. Przeczytajcie też nasz poradnik o topieniu czekolady i na pewno nic Was nie zaskoczy.

Temperowanie czekolady

Poradnik na który wiele osób czekało – jak temperować czekoladę! Dla tych, którzy nie wiedzą mówiąc krótko, temperowanie czekolady to proces, który sprawia, że czekolada jest błyszcząca, ładnie się łamie i jest trwalsza i świetnie nadaje się do robienia czekoladek, dekoracji z czekolady i innych czekoladowych cudów. Tak naprawdę temperowanie czekolady to podstawa zaraz po jej topieniu.

Sałatka z wodorostami

Wodorosty, czy jak kto woli, morska kapusta, (chociaż ja i tak zawsze nazywam je glonami ;-) przywiózł mi kiedyś kolega – Ivan, i to właśnie on poczęstował nas sałatką. Okazała się taka pyszna (i bardzo zaintrygował mnie jeden składnik), że chciałam ją zrobić. Koniecznie. Natychmiast.