Pieczywo drożdżowe nie musi być nudne, to pieczone w domu jest smaczniejsze niż sklepowe. Pokazuje jak krok po kroku zrobić dobre pieczywo na drożdżach, dzięki tym przepisom zrobicie smaczne bułeczki oraz drożdżową bagietkę.
Bułeczki w kształcie węża? Czemu nie! Oto coś dla dzieciaków (i nie tylko) bułka wąż, a w zasadzie kilkadziesiąt małych bułeczek ułożonych w węża. Ja takiego bułkowego węża przygotowuję na wszelkie dziecięce przyjęcia, sprawdzają się jako baza do kanapek lub jeśli wbijesz na górę pomidorki, ser, wędlinę, oliwki, paprykę i inne ulubione składniki to będą trochę, jak koreczki :)
Pyszna, domowa chałka dyniowa o pięknym żółto-pomarańczowym kolorze. Miękka, wilgotna, delikatna. Chałka dyniowa z tego przepisu wychodzi spora, ale nie martwcie się – znika szybko. Smakuje cudownie ze szklanką mleka lub posmarowana masłem i miodem.
Mam dla Was chleb. Prosty do zrobienia, drożdżowy, z lekko korzennym, słodkawym posmakiem i pięknym kolorem. Chleb marchewkowy. To jeden z chlebów, które robią się same, jeden z tych, które u nas znikają w kilka chwil.
Uwielbiam domowy chleb. Oto przepis na chleb, który robi się niemal sam. Nawet można zrobić na wakacjach! Nie planowałam piec chlebów podczas naszej miesięcznej podróży, ale gdy dojechaliśmy wieczorem do Splitu to po prostu w piekarni już nie było pieczywa. Dzieci lubią kanapki, więc kupiłam mąkę, drożdże i do dzieła.
Pięknie pachnące cynamonem, smaczne, słodkie, lekko chrupiące z zewnątrz. Bułeczki z cynamonem to taki mały smakołyk, który polubicie. Można je zabrać do szkoły czy pracy. Najlepsze są co prawda na gorąco, ale również po wystudzeniu są pyszne :)
Pomysł na pyszną przekąskę na imprezę czy też do zabrania na spacer, do pracy, czy szkoły. Słodkie paluchy chlebowe są miękkie, z wierzchu mają słodką skórkę. Moim najbliższym bardzo zasmakowały.
Wymyślam kolejne dodatki do pysznych bułeczek, aby było zdrowiej, ale jednocześnie by skusić na nie małe dziecko to przygotowuję bułeczki mieszając różne typy mąki. Bułeczki razowe na śniadanie to mieszanka mąki jasne, graham i razowej. Są zdrowsze niż białe, ale jednocześnie idealne dla małego brzuszka :)
Moim domownicy lubią pyszne domowe pieczywo, czasem na szybko robię proste bułeczki z makiem. Obecnie takie niewielkie (ale sycące!) bułeczki sprawdzają się u nas lepiej niż chleb w kromkach.
Idealne bułeczki na śniadanie, przygotowane w foremkach na.. babeczki! To świetny pomysł, bo dzisiejszych bułek nie musicie wyrabiać, nie musicie formować, a są absolutnie przepyszne. Po prostu pycha. U mnie są hitem, robię je co drugi dzień i znikają w oka mgnieniu.
Szybki chleb bez zagniatania! I co ważne, zgodnie z Waszą prośbą taki zdrowszy, bo z dodatkiem mąki żytniej razowej, ale nadal na drożdżach, czyli wymarzony chleb dla wszystkich początkujących, niecierpliwców lub po prostu zabieganych. Ja ten chleb robię dość często ostatnio, bo przygotowanie zajmuje niewiele czasu, bochenek wychodzi spory i starcza na kilka dni.
Wiele osób chce piec chleb, jeść domowy, ale twierdzą, że to trudne. Dzisiejszy prosty chleb ze słonecznikiem jest jak sama nazwa wskazuje prosty i nie wymaga wyrabiania! Tak, tak, wystarczy wymieszać łyżką, poczekać aż wyrośnie i upiec. Dużo prostsze niż chleb w maszynie i o wiele smaczniejszy.
Moim ulubionym pieczywem jest chałka. Lubię puszystą, miękką i tylko delikatnie pachnącą drożdżami. Moja domowa chałka właśnie taka jest, najlepsza! Dzisiaj prezentuję Wam kolejny pomysł na wiązanie chałki, z podwójnym warkoczem dzięki czemu chałka jest wyższa i jeszcze piękniejsza.
Bułka wąż to idealny pomysł na spotkanie w gronie znajomych czy rodziny, a także na różnego rodzaju kinderbale. Zarówno dzieci, jak i dorośli, będą oczarowani takimi kanapkami w formie węża. Bo bułka wąż to jednocześnie kanapki, takie na jeden kęs. Zamiast przygotowywać małe tartinki czy inne przysmaki typu finger food, to możecie przygotować bułkę węża. Po pierwsze smaczna, a po drugie na pewno stanie się tematem spotkania.
Pão doce, czyli słodki portugalski chleb, a może nawet bardziej bułeczki. W końcu cały bochenek tworzą małe kulki – bułki. Taki chleb można też dostać ze ślimaczkami (zamiast kulek uformowane są takie ruloniki, jak makowczyki), które połączone są ze sobą, a w środku skrywają fajne, słodkie nadzienie.
Jeśli macie ochotę na coś pomiędzy pizzą a tartą cebulową, to gorąco zachęcam Was do przygotowania pissaladière. To rodzaj wypieku, zazwyczaj na drożdżowym cieście, choć można dostać też na kruchym spodzie, z wierzchem z cebuli, oliwek, ziół prowansalskich i filecików anchois. Danie wprost ze słonecznej Prowansji. Aromatyczne i sycące. Pyszne.