Prosty makowiec francuski

Szalenie prosty makowiec francuski, czyli makowiec, który nikomu nie sprawi problemu. Zupełnie inny niż drożdżowa makowa strucla, bo ten dzisiejszy w ogóle nie wymaga przygotowań, można go zrobić w zasadzie na 30 minut przed podaniem. Rewelacja! Co więcej, makowiec jest nie tylko prosty, ale też smaczny, naprawdę smaczny.

Prosty makowiec francuski zawinęłam w jodełkę, wygląda ładnie, a ilość maku w środku jest duża, spodoba się tym z Was, którzy w makowcu lubią najbardziej nadzienie. Polecam Wam gorąco, z tym przepisem już nie możecie powiedzieć, że nie umiecie robić makowca. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od zrobienia masy makowej, dodaję bakalie, dżem, miód, cukier i mieszam.

Krok 2. Francuskie ciasto nacinam po bokach na 1–2 cm ukośne paski (wyobraźcie sobie, że ciasto dzielicie na trzy części, środkowa zostaje bez nacięć).

Krok 3. Na środku kładę masę makową.

Krok 4. Smaruję rozkłóconym jajkiem i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika. Piekę ok. 15–20 minut, aż ciasto zrumieni się z wierzchu. Polewam lukrem z cukru pudru i wody. Smacznego.

Makowiec prosty
Makowiec prosty
14 grudnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.