Prosty chleb ze słonecznikiem

Wiele osób chce piec chleb, jeść domowy, ale twierdzą, że to trudne. Dzisiejszy prosty chleb ze słonecznikiem jest jak sama nazwa wskazuje prosty i nie wymaga wyrabiania! Tak, tak, wystarczy wymieszać łyżką, poczekać aż wyrośnie i upiec. Dużo prostsze niż chleb w maszynie i o wiele smaczniejszy.

Prosty chleb ze słonecznikiem to jeden z tych chlebów, które musicie zrobić, ja zazwyczaj przygotowuję go wieczorem, piekę, jeszcze lekko ciepły zawijam w szmatkę a rano mam przepyszny chleb na śniadanie. Dodatek słonecznika sprawia, że każdemu będzie smakować, ot takie klasyczne pieczywo. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże świeże rozpuszczam w wodzie, drożdży suszonych nie trzeba. Wszystkie składniki przekładam do miski.

Krok 2. Mieszam łyżką od spodu by wszystko się wymieszało. Odstawiam przykryte ściereczką na ok. 1,5 godziny.

Krok 3. W tym czasie ciasto powinno podwoić objętość. To jest ważniejsze niż czas.

Krok 4. Przekładam do formy ok. 28x12 cm, posypuję lekko mąką, przykrywam i odstawiam na 30-40 minut a w tym czasie nagrzewam piekarnik do 180°C.

Krok 5. Jak ciasto podrośnie to wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180°C i piekę ok. 1 godziny i 15 minut. Uwaga, po upieczeniu skórka może wydawać się twarda, polecam nóż z piłką. Skórka mięknie kolejnego dnia za to w środku chleb jest idealnie mięciutki. Smacznego.

Bardzo prosty chleb ze słonecznikiem, mieszany łyżką, bez wyrabiania
Bardzo prosty chleb ze słonecznikiem, mieszany łyżką, bez wyrabiania
17 lutego 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.