Potworne oczy na Halloween

Potworne oczy, upiorne, przerażające, ale domyślam się, że wielu z Was bardzo się podobają, a przynajmniej zrobicie je na Halloween. :) Upiorne oczy są słodkie, bo przygotowałam je z lukru plastycznego, całość nadziałam suszoną żurawiną. Na stole prezentują się świetnie i strasznie. A wiecie, co jeszcze jest fajnego w tych oczach i co spodoba się najmłodszym? A to, że ten czarny barwnik robiący za źrenice zafarbuje języki na upiorny, fioletowy kolor! Potem wygląda to upiornie. :)

A jeśli szukacie innych smakołyków na Halloween, to proponuję straszne kostki i urocze duszki. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Najpierw rozgrzewam lukier plastyczny, dzielę na mniejsze części. Rozpłaszczam, kładę żurawinę i zlepiam w kulkę.

Krok 2. Różowy lukier obtaczam w kolorowym cukrze, przyciskam do białego. Do miseczki nasypuję troszkę cukru pudru, dodaję odrobinę wody i czerwony barwnik, a potem mieszam. Takim lukrem rysuję żyłki. Podobnie robię czarny lukier i rysuję źrenice. Gotowe. :)

Potworne oczy
Potworne oczy
26 października 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.