Polędwiczki wieprzowe z pieczarkami

Delikatne mięso w sosie pieczarkowym z dodatkiem papryki i pora. Sos lekko zabieliłam śmietaną, dzięki czemu stał się delikatniejszy. Polędwiczki wieprzowe z pieczarkami smakują świetnie podane z ziemniaczkami lub ryżem. W tej wersji duszę mięso przez około 30–40 minut, dzięki czemu jest bardzo miękkie i delikatne.

Polędwiczki wieprzowe z pieczarkami nie są szczególnie pracochłonne, za to można je spokojnie podać gościom. Miękkie kawałki mięsa, plasterki pieczarek, papryki i pora – wygląda fajnie, a smakuje pysznie.

A pomysłów na polędwiczki wieprzowe będzie na pewno więcej, w końcu to jedna z Waszych propozycji na „liście życzeń„. Polecam i życzę smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Polędwiczki oczyszczam z tłuszczyku. A potem kroję na około 2-centymetrowe plasterki. Delikatnie tłuczkiem lub dłonią rozbijam, ale tak delikatnie, ledwo co :) Doprawiam pieprzem.

Krok 2. Na oleju podsmażam z obydwu stron.

Krok 3. Warzywa kroję. Pora w cienkie plasterki, pieczarki w plasterki, a paprykę w kostkę.

Krok 4. Do garnka wlewam wodę z rozpuszczoną kostką rosołową. Dodaję też warzywa i podsmażone mięso. Stawiam na ogniu i duszę pod przykryciem (ja przykrywam, ale zostawiam "szparkę"). Duszę około 30–40 minut, aż większość płynu odparuje, warzywa i mięso będą miękkie.

Krok 5. Dodaję 2 łyżki śmietany, mieszam. Podaję z ziemniaczkami lub ryżem. Smacznego.

Polędwiczki wieprzowe z pieczarkami
Polędwiczki wieprzowe z pieczarkami
17 marca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.