Podpalane owoce z lodami

Czy macie czasem ochotę na COŚ słodkiego, ale nie wiecie na co? Polecam Wam w takich momentach podpalane owoce z lodami. Szybki deser, który można zrobić chyba z każdych owoców. A połączenie słodkiego, gorącego i chłodnego jest idealne. Świetnie takie podpalane owoce sprawdzą się też jako szybki deser dla niezapowiedzianych gości.

Podpalane owoce z lodami miałam okazję kiedyś przygotowywać na warsztatach z flambirowania, zrobienie ich w domu nie sprawi nikomu problemu, a efekt jest super. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na patelni podgrzewam cukier i miód, aż do skarmelizowania. Wrzucam owoce, chwilę przesmażam (jeśli gdzieś karmel się zbryluje, to nie przejmujcie się tym).

Krok 2. Dodaję alkohol, podpalam, jak przestanie płonąć, to dodaję wodę lub sok z owoców, podgrzewam, a potem mąkę ziemniaczaną rozrobioną z 3 łyżkami wody. Mieszam i podgrzewam, aż będzie szkliste, ale nie zgęstnieje za mocno. Dobrze, gdy ma konsystencję owoców w żelu. Podaję natychmiast z lodami. Smacznego.

Podpalane owoce z lodami
Podpalane owoce z lodami
10 stycznia 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.