Płoć z grilla

Lubię ryby z grilla, tym razem płoć z grilla z masełkiem i dużą ilością świeżego tymianku, dzięki któremu ryba nabiera lekko ziołowego smaku. W ten sposób możecie przygotować dowolną rybę, czy to pstrąga, czy okonia, my wybraliśmy płoć. Płoć to ryba słodkowodna, do złowienia na Mazurach, a zależało nam na świeżych rybach z tamtego rejonu.

Podczas żeglugi po Mazurach wieczorem było grillowanie i świeże ryby z porannego połowu. Płoć, jeśli nie jedliście, to niesamowicie delikatna ryba, o cienkiej skórze i jasnym mięsie. Podobna jest do niej wzdręga, czyli krasnsopióra, różnią się wygięciem ciała i odrobinę kolorystyką płetw, choć w obydwu przypadkach jest to piękny czerwony kolor.

Prócz ryby proponuję na grillu przygotować też oscypki lub warzywa z grilla. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Zaczynam od oczyszczenia ryby. Zdejmuję łuski, opłukuję, nacinam, wyjmuję wnętrzności i myję kilka razy.

Krok 2. Wycieram ryby, do środka wkładam masło i zioła, i oprószam solą.

Krok 3. Zawijam ryby w folię, błyszczącym do środka.

Krok 4. Grilluję. Ta ryba ma cieniutką skórę, więc poznacie, że jest gotowa, ale gdybyście mieli wątpliwości, to poruszajcie płetwą grzbietową – jeśli lekko się rusza, to już, jeśli jeszcze jest mocno przytwierdzona, to jeszcze trochę. Smacznego.

Płoć z grilla
Płoć z grilla
8 czerwca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.