Placki z jabłkami

Danie mojego dzieciństwa: placki z jabłkami! Dzisiaj przepis prosty, który na pewno Was nie zawiedzie i każdy zrobi te placki z łatwością. Nie trzeba ubijać piany, szukać maślanki, wystarczą podstawowe składniki niemal, jak na naleśniki. Za to placki z jabłkami wychodzą najlepsze pod słońcem!

Do środka możecie też włożyć gruszki czy morele, ale to chyba z jabłkami smakują najlepiej. Polecam Wam gorąco, smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od pokrojenie jabłek na kawałki (jabłka bez skóry!).

Krok 2. Makę, mleko, jaja, cukier waniliowy oraz zwykły (to można pominąć), proszek do pieczenia - to wszystko wrzucam do miski i miksuję. Ciasto ma być gęste, ale nadal lejące.

Krok 3. Zanurzam po jabłku i nakładam na gorący tłuszcz.

Krok 4. Smażę z obydwu stron aż będą złociste. Uwaga! Na filmie możecie zobaczyć co znaczy gorący tłuszcz, ogólnie sprawdźcie to puszczając odrobinę ciasta - jak pojawia się bąbelki to już jest dobra temperatura, jak nic to jeszcze chwilę. Temperatura musi być odpowiednia by placki nie były surowe ani spalone :) Przed podaniem posypuje cukrem pudrem, smacznego!

Placki z jabłkami
Placki z jabłkami najlepsze placki na świecie z najlepszego przepisu :)
3 października 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.