Placki z jabłkami najlepsze

Przepis na najlepsze placki z jabłkami, puszyste, miękkie w środku, a z zewnątrz delikatnie chrupiące. Placki z jabłkami do smaki, jakie zapamiętałam z domu rodzinnego. Pamiętam to dobrze, wracałam ze szkoły, a wieczorem tata lub mama stali przy kuchence i smażyli jedne za drugimi placki z jabłkami. Próbowało się jeszcze gorące choć każdy wiedział, że mogą oparzyć, ale te gorące były najlepsze!

Rodzice smażyli te placki, pewnie ukradkiem podjadając niektóre z patelni, a my zjadałyśmy je z siostrą z niesamowitym tempie, tak, jakby świat zaraz miał przestać istnieć. Do tej pory, gdy czuję zapach smazonych placków z jabłkami to przed oczami staje mi dom rodzinny.

Placki z jabłkami najlepsze to przepis dokładnie taki, jak u moich rodziców, mocno posypane cukrem pudrem, placki z dużymi kawałkami jabłek, czasem nieregularne, ale idealne w smaku. Lubisz placki z jabłkami?

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mąkę, cukier, jajka, mleko i proszek do pieczenia oraz olej mieszam na gładką masę.

Krok 2. Jabłka kroję na plasterki (nie za cienkie!) i po kilka wrzucam do miski z ciastem.

Krok 3. Nie wrzucaj wszystkich za jednym razem aby ciasto nie zrobiło się zbyt lejące.

Krok 4. Na rozgrzany tłuszcz nakładam łyżką porcję ciasta z jabłkiem i smażę na średnim ogniu aż będą złociste.

Krok 5. Obracam na drugą stronę i jeszcze smażę, by również od spodu były zrumienione. Podaję posypane cukrem pudrem.

Placki z jabłkami
Placki z jabłkami
Placki z jabłkami
Placki z jabłkami
22 listopada 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.