Placki gryczano-bananowe proste

Genialne placki w zasadzie z 2 składników, wegańskie, bezglutenowe, słodkie placuszki na bazie kaszy gryczanej niepalonej. U nas w domu placki to jeden z ulubionych posiłków, dla mnie są wygodne jako kolacja czy przekąska do pudełka śniadaniowego dla dzieci.

Zresztą powiedzmy sobie szczerze, kto nie lubi placków? Gdybyś mnie zapytała o smaki z dzieciństwa to na pewno wymieniłabym placki, pewnie te z jabłkami. Moim dzieciom robię różne placki, nie mam pewności cy zapamiętają te jedne jedyne, ale mam nadzieję, że samo to oczekiwanie, jedzenie placków będą miło wspominać.

Bo przy plackach jest ten element czekania, kiedy będą kolejne, jeszcze gorące. Masz tak? :)

Wracając do placków gryczanych to polubisz ten przepis. Jest bardzo prosty, jedyne co musisz zrobić to zaplanować wszystko dzień wcześniej, bo kaszę trzeba namoczyć. I tyle.

Mamo mogę jeszcze? :)
Mamo mogę jeszcze? :)
Placki gryczane
Placki gryczane

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kaszę zalewam wodą i odstawiam na noc. Płuczę na sitku i wkładam do malaksera.

Krok 2. Dodaję banana, olej, miksuje na prawie gładko. Możesz dodać mąkę ziemniaczaną, ale tylko gdy czujesz, że masa jest bardzo płynna, czasem wystarczy chwilę poczekać aby zgęstniała.

Krok 3. Patelnię przeciera olejem i nakładam łyżką porcje ciasta, smażę na średnim ogniu do zrumienienia. Smażą się dość szybko, przez dodatek banana szybko łapią kolor, więc ich pilnuj :)

29 maja 2018 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.