Pizzetki z pieczarkami

Pizzetki, czyli małe pizze z pieczarkami, mozzarellą i sosem pomidorowym. Sos pomidorowy przygotowałam z prawdziwych pomidorów, ale jeśli czas Was goni, możecie wykorzystać pomidory z puszki, a nawet przecier.

Pizzetki z pieczarkami smakują rewelacyjnie i łatwo się je przygotowuje. Ciasto na pizzę jest świetne i w zależności od potrzeb możecie robić grubsze lub cieńsze pizzetki. Oczywiście, z podanych składników możecie też zrobić całą, dużą pizzę.

Pizzetki lubię za to, że są takie podzielne, każdy może dostać swoją porcję. Są też świetnym rozwiązaniem na spotkanie ze znajomymi. Polecam Wam gorąco i życzę smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże rozpuszczam w wodzie z dodatkiem cukru.

Krok 2. Do miski wsypuję mąkę, dodaję drożdże rozpuszczone w wodzie, oliwę, szczyptę soli. Wszystko mieszam, a potem przekładam na blat i zagniatam.

Krok 3. Elastyczne ciasto smaruję oliwą, wkładam do miski i odstawiam, by podrosło, na ok. 40–60 minut.

Krok 4. W tym czasie robię sos. Pomidory obieram, kroję i na 1–2 łyżkach oliwy podsmażam, aż będą miękkie.

Krok 5. Mozarellę kroję na plasterki, pieczarki w niewielką kostkę.

Krok 6. Wyrośnięte ciasto drożdżowe na pizzę wyjmuję z miski i dzielę na tyle części, ile chcę pizzetek, ja zazwyczaj 4–6.

Krok 7. Przy pomocy wałka lub dłońmi formuję malutkie pizze.

Krok 8. Smaruję każdą sosem, na to mozzarella i pieczarki. Wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika i piekę ok. 13–17 minut (w zależności od grubości pizzetek – cieńsze krócej). Smacznego! :)

Pizzetki z pieczarkami
Pizzetki z pieczarkami i sosem pomidorowym
7 sierpnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.