Pizza z patelni (bez drożdży)

Przepis na najlepszą pizzę z patelni, która smakuje niemal tak, jak pieczona włoska pizza (naprawdę!), a do zrobienia jest w kilka chwil. Ciasto nie musi wyrastać, a całość możecie zrobić na patelni. Jest to przepis bez drożdży! I naprawdę wierzcie mi, pizza wychodzi cienka, chrupiąca, delikatna – idealna!
Fanów włoskiej pizzy proszę o zachowanie spokoju, włoska pizza jest najlepsza, ale z tęsknoty za nią można czasem wyczarować jakiś szybki obiad :) szczególnie jeśli nie dysponujecie piekarnikiem.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki na ciasto na pizze mieszam, a potem wyrabiam. Ma konsystencję podobną do pierogowego ciasta. W tym czasie robię sos podsmażając przecier pomidorowy z oliwą i przyprawami.

Krok 2. Dzielę na 3 części, bo będą z tego 3 pizze.

Krok 3. Wałkuję na blacie podsypanym mąką.

Krok 4. Patelnię (zimną) smaruję lekko olejem lub oliwą i kładę rozwałkowany płat. Stawiam na ogniu i podsmażam, aż od spodu będzie zrumieniona. Wtedy obracam i smaruję sosem.

Krok 5. Nakładam dodatki i przykrywam pokrywą. Tak smażę aż roztopi się ser, a dół będzie rumiany. Podaję póki gorąca!

Pizza z patelni przepis
Pizza z patelni przepis
Pizza z patelni
Pizza z patelni
30 marca 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.