Pizza z oliwkami i kiełbasą

Tym razem ciasto podobne do focacci. Poprzednio prezentowałam ulubioną focaccię z anchois, a teraz pizza z oliwkami i kiełbasą. Oczywiście, dopełnieniem smaku są czarne oliwki i serek camembert. Zdecydowałam się na wersję przypominającą bardziej pizzę niż to co robiłam do tej pory, ale wyszło równie smaczne.

Pizza z oliwkami i kiełbasą najlepiej smakuje zaraz po wyjęciu z piekarnika. Serek camembert jest smacznie zarumieniony i lekko chrupiący, kiełbaska ma niesamowity aromat, a oliwki dodatkowo go podkreślają. I oczywiście delikatny zapach bazylii. Mniam.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Z oliwek odcedzam sos, serek camembert kroję na plasterki.

Krok 2. Do miski wsypuję mąkę i drożdże, dodaję wody i mieszam łyżką. Dodaję 2 łyżki oliwy i mieszam, gdy zacznie formować się w kulę, przekładam na blat i ugniatam. W razie potrzeby podsypuję mąką – ciasto nie może się kleić ani być zbyt suche. Następnie wkładam do miski i przykrywam ściereczką, by wyrosło (ok. 1 h).

Krok 3. Po ok. godzinie biorę ciasto, odrywam niewielki fragment, a resztę wałkuję w kształt koła. Tortownicę o średnicy około 26 cm wykładam papierem do pieczenia i smaruję oliwą. Układam ciasto, a na nim kiełbaskę. Sypię bazylię i układam oliwki oraz serek camembert.

Krok 4. Z fragmentu ciasta, które oderwałam, formuję małe ruloniki do zrobienia ozdoby na focacci. Układam na cieście i wkładam do nagrzanego do 200°C piekarnika na 20 minut.

Focaccia z kiełbaską i oliwkami
Focaccia z kiełbaską i oliwkami
17 sierpnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.