Pizza bianca

Najlepsza w pizzy bianca jest jej prostota! Jest pyszna, fantastycznie chrupiące ciasto, z wierzchu oliwa i gruboziarnista sól. Ja dodałam jeszcze troszkę rukoli i parmezanu, i ta wersja smakowała mi najbardziej. Lekko orzechowy posmak rukoli, aromatyczny ser, świeża oliwa i sól morska. Pycha, pycha, pycha!

Pizza bianca to pizza biała, bez nadzienia, bez sosu, bez niczego, cały sekret tkwi w cieście, które jest cienkie i chrupiące. Oczywiście, możecie pokusić się o dodatki, ale zachęcam Was do prostych smaków, może pieczarki, może tak jak ja, rukola. Bo właśnie w prostocie tkwi cały sekret tej genialnej włoskiej pizzy. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Najpierw wszystkie składniki wrzucam do miski. Drożdże wcześniej roztapiam w wodzie i dopiero wtedy wlewam do miski.

Krok 2. Wyrabiam ciasto (im lepiej wyrobione, tym lepsza pizza).

Krok 3. Wkładam do miski i zostawiam na ponad godzinę, by wyrosło.

Krok 4. W tym czasie powinno podwoić objętość.

Krok 5. Rozpłaszczam na papierze do pieczenia (możecie uformować jedną większą lub jak ja, kilka mniejszych). Smaruję oliwą, posypuję solą, wstawiam do nagrzanego do 230°C piekarnika i piekę 17 minut, a w przypadku większej ok. 20 minut, do zrumienienia.

Pizza bianca
Pizza bianca
16 sierpnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.