Pikantne pierożki na parze

Pyszne i proste do zrobienia pikantne pierożki na parze, które bez problemu przygotujecie w dowolnym parowarze. Nadzienie z mięsa wołowego, doprawione dość wyraziście chili, papryką, pieprzem i świeżą szałwią, jest moim zdaniem pikantne, chociaż na pewno znajdą się osoby, dla których wcale takie nie będzie. :)

Pierożki przygotowałam, wykorzystując papier ryżowy, dzięki temu ich zrobienie jest błyskawiczne. Musicie tylko uważać przy wyjmowaniu pierożków z parowaru, warto użyć łopatki, bo mogą się lekko przykleić. Ale nie martwcie się, nawet jeśli się przykleją, a zdejmiecie je łopatką, to nie stracą swojej formy i nikt się nie spostrzeże. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mieszam mięso mielone z ryżem suchym, przyprawami, sosem sojowym i dodaję troszkę świeżych listków szałwii.

Krok 2. Papier ryżowy moczę w wodzie, jak zyska giętkość, to kładę na blat i nakładam farsz. Formuję pierożki lub ruloniki.

Krok 3. Wstawiam do parowaru i gotuję na parze ok. 10–15 minut (wiele zależy od modelu), aż farsz będzie jasny. Zdejmuję ostrożnie łopatką (mogą się przykleić!). Dekoruję listkami szałwii, gotowe.

Pierożki na parze
Pierożki na parze
28 października 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.