Piersi kurczaka z brokułem i brukselkami

Bardzo smaczne danie z piersi kurczaka, czyli roladki z brokułem i brukselkami. I nawet jeśli nie przepadacie za brukselkami, to warto spróbować, bo w tym trio smakują wyśmienicie. Roladki z piersi kurczaka z brokułem i brukselkami przygotowałam na parze, nie są suche, a wręcz przeciwnie, jędrne i smaczne.

Wcześniej każdą roladkę obtoczyłam w marynacie (między innymi z papryką i pieprzem), co dało dodatkowy smak. Polecam nie tylko z parowaru. :) Smacznego. Aha, proponuję podawać z ryżem.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Piersi kurczaka dzielę na mniejsze części i każdą delikatnie rozbijam tłuczkiem (aby była większa). Brukselki i brokuła dzielę na mniejsze części.

Krok 2. Z oliwy, octu i przypraw przygotowuję marynatę. Na mięso kładę warzywa, roluję i spinam wykałaczką. Każdą roladkę obtaczam w marynacie.

Krok 3. Układam w naczyniu do gotowania na parze (lub w durszlaku nad garnkiem) i gotuję na parze ok. 20 minut. Podaję z ryżem. Smacznego. Ps. Można też usmażyć. :)

Pierś kurczaka z brokułem i brukselkami
Pierś kurczaka z brokułem i brukselkami
29 listopada 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.