Pierożki wonton na parze

Aromatyczne pierożki z ciasta wonton gotowane na parze. Nadziałam je kawałkami kurczaka, fetą oraz suszonymi pomidorami, całość doprawiłam tymiankiem i sosem sojowym. Muszę przyznać, że wyszły rewelacyjnie. Takie pierożki możecie również usmażyć, ale w wersji „na parze” są na pewno delikatniejsze.

Jeśli nie macie parowaru, to możecie położyć je w durszlaku nad garnkiem i całość przykryć pokrywką. Pierożki z ciasta wonton gotowane na parze proponuję podawać z ostrym ketchupem. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kurczaka kroję na niewielkie kawałki. Fetę również. Suszone pomidory bardzo drobno. Wszystko doprawiam przyprawami, sosem sojowym i mieszam.

Krok 2. Na podwójnych cienkich płatach wonton układam farsz i zlepiam w "sakiewki". Warto pomoczyć lekko brzegi, wtedy łatwiej je skleić.

Krok 3. Układam na folii aluminiowej w parowarze (lub w durszlaku nad garnkiem).

Krok 4. Gotuję na parze ok. 20–25 minut, aż lekko ściemnieją, a w środku będzie jasne mięso. Podaję z ketchupem, smacznego.

Pierożki wonton na parze
Pierożki wonton na parze
3 stycznia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.