Pierogi z truskawkami

Tak! Sezon na truskawki w pełni, dlatego zrobiłam pierogi z truskawkami. Rewelacyjne, pyszne, smaczne, po prostu mniam, mniam. Uwielbiam pierogi owocowe, jedne z moich ulubionych to oczywiście pierogi z jagodami, ale te z truskawkami są równie dobre.

Takie domowe pierogi z truskawkami to niesamowita uczta, ja najbardziej lubię polane śmietaną z cukrem, dokładnie tak, jak kiedyś podawała moja Babcia. Lubię też lekko ciepłe, chociaż i na zimno jem z przyjemnością. Ciasto na pierogi z tego przepisu jest bardzo proste i wychodzi miękkie, nie ma tu jajek, tylko mąka i bardzo gorąca woda. Zagniata się je szybko i jest elastyczne, a pierogi wychodzą świetne. Zachęcam Was do zrobienia pierogów z truskawkami i życzę smacznego. ;-)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wsypuję mąkę, dodaję gorącą, prawie wrzącą wodę i szczyptę soli. Chwilę mieszam, a potem przekładam na blat i zagniatam.

Krok 2. Zagniatam, aż będzie jednolite.

Krok 3. Truskawki kroję na mniejsze kawałki.

Krok 4. Ciasto dzielę na mniejsze części, nieużywane w danej chwili kładę pod ściereczką lub zawijam w folię, by nie obeschło, a jedną część wałkuję. Nie musicie dzielić na części, ale ciasta jest sporo i uważam, że mniejszy kawałek łatwiej cienko rozwałkować. :) Ja zazwyczaj dzielę na 2 lub 3 części. W rozwałkowanym cienko cieście wycinam kółka szklanką.

Krok 5. Na każde kółko kładę truskawki, zlepiam brzegi kółka, robię falbanki i gotowe.

Krok 6. Pierogi, które czekają na ugotowanie, trzymam na lekko omączonym blacie.

Krok 7. Do wrzącej osolonej wody wrzucam partiami pierogi i gotuję, aż wypłyną, a woda zawrze ponownie, czyli około 6 minut.

Krok 8. Pierogi podaję polane śmietaną i cukrem. Smacznego. :)

Pierogi z truskawkami
Pierogi z truskawkami

pyyyycha!

11 czerwca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.