Pierogi z mięsem najlepsze

Przepis na klasyczne pierogi z mięsem. Najlepsze. Pierogi z mięsem przygotowujesz z dowolnego gotowanego czy pieczonego mięsa, ja pierogi z mięsem przygotowuję często z mięsa po zupie np. po rosole czy krupniku. Fajnie, jeśli mięso na pierogi jest mieszane.

Ciasto najlepsze będzie parzone, chyba, że wolisz tradycyjne to polecam Ci babciny przepis na ciasto pierogowe z jajkiem (lekkie i wcale nie twarde), wiele osób woli jednak ciasto parzone. Pierogi z mięsem najlepsze są podsmażone podane ze skwarkami. A Ty jakie lubisz?

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Cebulę siekam i podsmażam na maśle.

Krok 2. Mięso. Jeśli nie masz mięsa ugotowanego to albo szybko ugotuj jakąś zupę (szkoda by wywar się marnował) albo zagotuj mięso z liściem laurowym, solą, kulką ziela angielskiego, a potem dodasz sobie do wywaru warzywa i będzie rosół. Tak czy tak ugotowane mięso mielę dwa razy w maszynce, mielę też namoczoną bułkę i dodaję cebulę. Doprawiam pieprzem i solą.

Krok 3. Ciasto na pierogi: mąkę doprawiam solą i zalewam niemal wrzącą wodą, mieszam i wyrabiam.

Krok 4. Dzielę na dwie części (łatwiej wałkować mniejsze porcje ciasta), tę nieużywaną owijam w folię by nie obeschło. Wałkuję cienko i wycinam kółka szklanką.

Krok 5. Nakładam farsz.

Krok 6. Zlepiam i tworzę falbanki.

Krok 7. Gotuję partiami we wrzącej osolonej wodzie ok. 3 minuty od wypłynięcia na powierzchnię.

Krok 8. Potem podsmażam na niewielkiej ilości oleju lub masła aż będą wyraźnie rumiane. Smacznego.

Pierogi z mięsem najlepsze
Pierogi z mięsem najlepsze
Pierogi z mięsem najlepsze
Pierogi z mięsem najlepsze
12 stycznia 2017 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.