Pierogi z dynią

Uwielbiam dynię! Stąd przepis na pierogi z dynią, doprawione, aromatyczne, pierogi z cudownym farszem dyniowym. Do pierogów z dynią wybieram dynię Hokkaido, jest aromatyczna, lekko orzechowa, ale przede wszystkim jej miąższ jest idealny jako farsz. Jeszcze dynia piżmowa może być ciekawą opcją. Pierogi dyniowe koniecznie podaj oprószone parmezanem – pycha!

Pierogi z dynią możesz podsmażyć (uważam, że są jeszcze lepsze), do tego dodaj odrobinę masła, świeże zioła i parmezan. Jeśli nie lubisz parmezanu to może być kozi ser, fajnie, jeśli smak jest intensywny, bo świetnie łączy się z pierogami z dynią.

Pierogi z dynią
Pierogi z dynią

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Cebulę siekam, podsmażam na oliwie aż będzie szklista. Upieczoną dynię blenduję na papkę (lub rozgniatam widelcem), dodaję cebulę, przyprawy i mieszam.

Krok 2. Przygotowuję ciasto, mąkę mieszam z jajkiem i wodą, wyrabiam aż będzie elastyczne. Dzielę na mniejsze części i wałkuję. Im cieniej tym lepiej.

Krok 3. Za pomocą szklanki wycinam kółka.

Krok 4. Nakładam farsz na środek kółka.

Krok 5. Zlepiam brzegi i robię falbanki.

Krok 6. Wrzucam na wrzącą, osoloną wodę. Gotuję ok. 2-3 minut od wypłynięcia na powierzchnię. Podaję z masłem, ziołami i parmezanem.

Pierogi z dynią
Pierogi z dynią
25 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.