Pierogi z cukinią na słodko

Cukinię lubię jadać przede wszystkim na słono i ostro, w plackach z cukinią czy nawet jako dodatek do leczo. Ale tym razem postanowiłam zrobić cukinię na słodko, w dodatku w pierogach.

Słodzona cukinia ma delikatny smak, ja pokroiłam ją drobno i nadziałam nią pierogi. Dodatkowo, możecie do środka włożyć troszkę świeżego twarogu i całość posłodzić. Jeśli jednak najdzie Was ochota na pierogi z cukinią na ostro, to proponuję zrobić farsz podobny, jak w pierogach ruskich. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Z podanych składników zagniatam ciasto. Możecie też skorzystać z ciasta na bazie gorącej wody, tu polecam nasz poradnik, jak lepić pierogi.

Krok 2. Wyrobione ciasto dzielę na dwie części, jedną chowam, a drugą wałkuję (mi jest łatwiej wałkować mniejsze fragmenty ciasta, zapobiega to też obsychaniu ciasta).

Krok 3. Cukinię kroję bardzo drobno, mieszam z twarogiem i cukrem.

Krok 4. Farszem nadziewam pierogi, zlepiam, tworząc falbanki.

Krok 5. Pierogi wrzucam partiami do wrzącej osolonej wody i gotuję kilka minut od ponownego zawrzenia wody. Polewam śmietaną wymieszaną z cukrem. Smacznego.

Pierogi z cukinią
Pierogi z cukinią
6 października 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.