Piernik jaglany

Obecna moda na fit zmusza mnie do poszukania zdrowszych odpowiedników popularnych ciast. Staram się by wypieki były tak samo dobre a wręcz lepsze niżeli oryginalne smakołyki. Tak jest z piernikiem bezglutenowym. Mało tego, to piernik bez maki, bez białego cukru, bez mleka i bez jajek.

Jestem pewna, że Wam będzie smakować, że go zjecie z przyjemnością a wręcz, że piernik jaglany będzie ciastem, które zawojuje Wasz świąteczny stół. Zdrowsze i smaczne idzie ze sobą w parze :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kaszę suchą prażę na patelni, krótko, na suchej, aż ziarenka będą takie jakby bardziej matowe. Dzięki temu niwelujemy goryczkę. Potem kaszę miele w młynku do kawy na mąkę.

Krok 2. Siemię lniane zalewam ciepła wodą i odstawiam.

Krok 3. Masło rozpuszczam, wrzucam banana i miksuję na papkę (można rozgnieść widelcem).

Krok 4. Dodaje do tego kaszę, szklankę wody z siemieniem, przyprawy, bakalie, karob i wszystkie inne składniki.

Krok 5. Wymieszane ciasto przelewam do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Moja forma to 28x19 cm ale może być też tortownica 22-23 cm. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 45 minut aż wbity szaszłykowy patyczek będzie suchy. Smacznego!

Piernik jaglany
Piernik jaglany
Piernik jaglany - bez mąki, bez cukru białego, bez mleka, bez jajek
Piernik jaglany – bez mąki, bez cukru białego, bez mleka, bez jajek
18 grudnia 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.