Pierniczki proste do zrobienia

Przepis na pierniczki, które zmiękną do świąt, proste, smaczne pierniczki, które możesz zrobić razem z dzieckiem. Ciasto jest miodowe, pachnie cudownie korzennymi przyprawami. To mieszanka dwóch przepisów, które uwielbiacie: na pierniczki ideale i na ciasteczka dziecinnie proste. Zatem te pierniczki są proste :)

Właśnie takie pierniczki robię z moimi dziećmi nawet kilka dni przed świętami, a potem pakujemy je w woreczki na prezent. W tym roku też tak będziemy robić, może jeszcze udekorujemy je lukrem? Tobie też polecam :)

Pierniczki
Pierniczki

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki umieszczam na blacie i siekam nożem lub siekaczem tak aby masło było w małych kawałkach.

Krok 2. Zagniatam aż ciasto będzie gładką kulą. Część ciasta możesz schować do lodówki lub w chłodne miejsce, jeśli w pomieszczeniu jest ciepło to może być trudniej je wałkować, więc warto je schłodzić.

Krok 3. Na omączonym blacie wałkuję na grubość ok. 2 mm i wycinam kształty.

Krok 4. Układam na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Piekę ok. 8 minut w 200C lub 10-12 minut w 180C, dużo zależy od wielkości, zerknij czy brzegi się rumienią.

Pierniczki
Pierniczki
Pierniczki
Pierniczki
16 grudnia 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.