Pieczony karp z warzywami

Karp, który wyjątkowo nam posmakował. Szukałam nowego pomysłu na tę świąteczną rybę i muszę przyznać, że tak podana smakuje świetnie. Oczywiście, zamiast karpia możecie wykorzystać inną rybę.

Karp z warzywami jest bardzo delikatny i nabiera zupełnie innego smaku, warzywa okazały się tutaj strzałem w dziesiątkę. I aż wstyd się przyznać, że na talerz trafiły troszkę przez przypadek, bo tylko te zostały w lodówce. Właśnie może dlatego danie jest takie wyśmienite, proste i bardzo smaczne, ze składników, które zazwyczaj są pod ręką.

Karpia zapiekanego z warzywami polecam gorąco, również z inną rybą. Do tego proponuję ziemniaki i sałatkę z marchewki na słodko. Radzę też wypróbować delikatną zupę z karpia na pierwsze danie.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Cebulę i pora kroję w paski, a marchewkę ścieram na tarce o grubych oczkach.

Krok 2. Podsmażam na maśle cebulę i pora, jak będą szkliste, to wrzucam marchewkę i jeszcze chwilkę podsmażam.

Krok 3. Filety ryby posypuję przyprawami.

Krok 4. Do naczynia żaroodpornego wlewam oliwę i układam naprzemiennie rybę i warzywa, tak by nachodziły na siebie (schodkowo). Zalewam winem i wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika. Piekę około 20 minut. Gotowe. Smacznego.

Karp z warzywami
Karp z warzywami
16 grudnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.