Pieczone podudzia kurczaka

Pomysł na szybki obiad, czyli pieczone podudzia kurczaka o lekko ostrym smaku. Dodatkowo, marynata, w której obtoczyłam kurczaka, poza ostrym smakiem, ma też dodatek lekko słodkiego dżemu, dzięki czemu kurczak jest jeszcze smaczniejszy. Danie możecie przygotować razem z ziemniakami (dokładnie tak samo, jak szybkie pałki kurczaka).

Ja tym razem, zamiast ziemniaków, wybrałam kaszę gryczaną i marchewkę z groszkiem. Jestem pewna, że bez względu na to, czy wybierzecie kaszę, ryż czy ziemniaki, to zasmakuje Wam to danie. Kurczaka robi się w pięć minut. Z takich szybkich dań polecam też łososia z glazurze, a także kombinowane spaghetti francuską carbonarę, czyli danie, które można przygotować niemal wszędzie. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowuję marynatę, mieszając wszystkie składniki.

Krok 2. Kurczaka smaruję marynatą, do naczynia wlewam również resztę marynaty. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę 40 minut. Uwaga: jeśli chcecie, to dodajcie do kurczaka ziemniaki, umyte i pokrojone w kostkę (surowe). Całość trzeba wtedy zapiekać 1 godzinę.

Pieczone pałki kurczaka
Pieczone pałki kurczaka
1 stycznia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.