Pieczone pałki kurczaka z ziemniakami

Szukacie pomysłu na obiad, najlepiej na taki, który sam się zrobi? Polecam Wam pieczone pałki kurczaka, pieczone jednocześnie z ziemniakami, więc z piekarnika wyjmujecie gotowe danie. Nie musicie nic więcej robić, poza wrzuceniem wszystkiego do formy. Obiad robi się sam. :) Prawda, że brzmi fajnie?

Chciałam, aby danie przypominało szybkiego kurczaka z ryżem, ale dzisiejsza wersja jest jeszcze szybsza i bardziej uniwersalna. Posmakuje każdemu i możecie śmiało zabrać się za zrobienie pieczonych pałek kurczaka, nawet jeśli do tej pory w ogóle nie wchodziliście do kuchni. Obiad będzie pyszny. Polecam.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wyszorowane ziemniaki kroję na mniejsze części, młode ziemniaki wystarczy na pół, te starsze na 4–8 kawałków. Wrzucam je do naczynia i posypuję solą ziołową.

Krok 2. Przygotowuję marynatę z miodu, oleju, octu i przypraw. Mieszam. Każdy kawałek kurczaka dokładnie w tym obtaczam i układam w naczyniu z ziemniakami. Zostało Wam troszkę marynaty? Możecie dodać do naczynia.

Krok 3. Na wierzchu kładę pokrojoną w talarki cebulę. Wszystko wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 1 godziny, aż ziemniaki będą miękkie (starsze ziemniaki mogą się piec 1,15). Smacznego.

Pieczone pałki kurczaka
Pieczone pałki kurczaka
Pałki kurczaka
Pałki kurczaka
23 listopada 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.