Pieczone gofry w piekarniku

Przepis na gofry z piekarnika. Tak, tak z piekarnika, przygotowane w foremkach, jak na ciasto. Fajna alternatywa dla tych, którzy nie chcą kupować gofrownicy za kilkadziesiąt złotych, ale mogą pozwolić sobie na nabycie formy za kilkanaście. Forma ma taką zaletę, że można robić w niej ciasta w kształcie gofrów, ale ze składem, który w gofrownicy nie wyjdzie. Dzisiaj jednak absolutnie bazowy przepis do takich foremek na pieczone gofry.

Moje foremki są silikonowe, tak, tak, też jak wiele z Was je nabyłam w jednym z dyskontów :) stąd też biegnę do Was z przepisem: prostym, bez miksera, bez ubijania, z dostępnych w lodówce składników. Do dzieła! A jak nie macie takich foremek to przypominam o moim rewelacyjnym przepisie na gofry idealne nawet do słabej gofrownicy.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki przekładam do miski i mieszam mieszadłem.

Krok 2. Ciasto jest takie gęstsze niż na naleśniki.

Krok 3. Przekładam do foremek. I teraz uwaga, jak dacie równo jak ja to są wyższe, jak trochę mniej ciasta to gofry będą cieńsze i starczy na więcej :) Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 14-17 minut (zależy, czy wybraliście grubsze czy cieńsze). Z wierzchu powinny być lekko zrumienione i foremka powinna zacząć lekko odstawać od ciasta. Podaję z cukrem pudrem czy innymi ulubionymi dodatkami. Smacznego.

Gofry pieczone w foremkach to fajna alternatywa dla gofrów z gofrownicy
Gofry pieczone w foremkach to fajna alternatywa dla gofrów z gofrownicy
Zwróćcie uwagę, że są z jednej strony takie mniej gofrowe, płaskie
Zwróćcie uwagę, że są z jednej strony takie mniej gofrowe, płaskie
I może są trochę grubsze niż normalne
I może są trochę grubsze niż normalne
1 kwietnia 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.