Peperonata

Peperonata to proste danie z papryki w różnych kolorach. Wywodzi się z południa Włoch, gdzie peperonata podawana jest z klopsikami albo w formie pasty w formie chrupiącej bruschetty. To przepis na smaczną peperonatę, którą bez problemu przygotujecie w domu, warto, szczególnie teraz, gdy kolorowe papryki piętrzą nie na straganach, a ich cena nie jest wygórowana.

Uwielbiam chodzić między skrzynkami z paprykami i podziwiać ich kolory. To niesamowite, jak różnią się delikatnie smakiem, o ile (dla mnie) delikatniejsza jest żółta niż zielona papryka, jak bardzo pasuje mi papryka czerwona. Różne kształty, wielkości i jeden, niepowtarzalny aromat! I właśnie kwintesencją tego jest peperonata, od nazwy głównego składnika :)

Peperonatę możecie podać na ciepło, jako dodatek do dania mięsnego lub samodzielne danie, dobre jest również po wystudzeniu w formie przekąski.

Kolorowa papryka na targu
Kolorowa papryka na targu

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Pomidory obieram ze skórki, kroję na kawałki, cebulę kroję na plastry, chwilę podsmażam i dodaję do naczynia, a na to wyciskam czosnek i skrapiam wszystko sokiem z cytryny.

Krok 2. Papryki kroję w paski, układam na wierzchu, oprószam solą, pieprzem. Piekę ok. 35 minut w 180C, aż papryka będzie miękka. Skrapiam octem przed podaniem. Smacznego.

Peperonata
Peperonata
Peperonata
Peperonata
18 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.