Penne z bekonem i grana padano

Aromatyczne penne z bekonem i grana padano oraz rukolą. Uwielbiam sery włoskie, twarde, dojrzewające, takie jak grana padano, parmezan, parmino itp.. Zawsze są w naszej kuchni. A to włoskie penne poznałam w pewnej włoskiej knajpce, co prawda w centrum Warszawy, ale z menu iście italiano. :)

A penne z bekonem i grana padano tak mi posmakowało, że gości w naszym jadłospisie często, tym bardziej, że jest to super szybkie danie . Ugotować penne, usmażyć boczek na oliwie z dużą (im więcej, tym lepiej) ilością papryki, udekorować serem grana padano i świeżą rukolą. Voila! Smacznego. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Bekon kroję w wąskie paseczki (czasem można dostać już taki ładnie pocięty, ja nie ukrywam, że taki często wybieram). Na patelnię wlewam oliwę, wrzucam pokrojony bekon i posypuję papryką (najlepsza ostra).

Krok 2. Mieszając od czasu do czasu, smażę na średnim ogniu. Mi wychodzi około 15 minut. Ma być rumiany, pięknie pachnieć, ale pozostawać wciąż soczysty.

Krok 3. Makaron penne gotuję al dente.

Krok 4. Na talerze nakładam makaron, usmażony bekon (z tłuszczykiem), skrawam grana padano i dekoruję rukolą. Smacznego.

Penne z bekonem po włosku
Penne z bekonem po włosku
25 stycznia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.