Pasta sardynkowa z pomidorami

Prosta pasta kanapkowa, którą zrobicie w kilka minut. Bardzo lubię wymyślać nowe pasty na kanapki. Niedawno pokazywałam Wam pastę z soczewicy czy pastę z awokado, a teraz czas na pastę sardynkową z pomidorami. Idzie wiosna, pomidory w sklepach będą coraz smaczniejsze, więc tym bardziej tę pastę polecam.

Jest smaczna i delikatna. Pomidory sprawiają, że sardynki nie dominują, a smaki tak fajnie się łączą, że kanapki posmarowane masłem i tą pastą smakują wyśmienicie. Na wierzch proponuję troszkę szczypiorku, będzie wiosennie i jeszcze smaczniej. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Pomidory parzę i obieram ze skórki. Następnie kroję na mniejsze kawałki. Wrzucam do wysokiego naczynia. Cebulkę też kroję na mniejsze kawałki.

Krok 2. Sardynki przebieram, aby nie było twardszych elementów i dorzucam do naczynia. Dodaję sól i oliwę, i przy pomocy blendera miksuję wszystko na gładką masę. Nakładam na kanapki, posypuję szczypiorkiem i podaję. Smacznego.

Pasta sardynkowa z pomidorami
Pasta sardynkowa z pomidorami
25 lutego 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.