Pasta orzechowa na kanapki

Ostatnio staram się robić różnorodne pasty na kanapki. W końcu taka pasta to idealne dopełnienie śniadania, które wcale nie musi być nudne. Dla mnie śniadanie to jeden z ważniejszych posiłków. Nie jestem w stanie bez niego funkcjonować i nie wyobrażam sobie rano go nie zjeść.

Idąc tym tropem, bawię się ostatnio smakami i tak powstają kolejne pyszne pasty na kanapki. Tym razem pasta orzechowa. To po troszku moje wspomnienie z rodzinnego domu, gdzie Mama dawała nam kanapkę z majonezem, żółtym serem, suszoną śliwką i orzeszkiem. Zawsze zawijała to jakoś tak w ten ser, że w środku była niespodzianka. Przełożyłam te składniki na pastę i wyszło pysznie.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Żółty ser ścieram na tarce o najdrobniejszych oczkach. Orzechy siekam drobno.

Krok 2. Śliwki kroję na mniejsze kawałki. Wszystko wkładam do miseczki, dodaję majonez i śmietanę, i mieszam (w razie potrzeby można dodać odrobinkę więcej śmietany lub majonezu). W lodówce trzymam (jeśli nie zjem od razu) pod folią spożywczą. Smacznego.

Pasta orzechowa
Pasta orzechowa
2 grudnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.