Pasta kanapkowa z papryki i bakłażana

Prosta, szybka i niesamowicie smaczna pasta kanapkowa, inspirowana ajwarem, ale szybsza do przygotowania, o idealnej, nie wymagającej redukcji, konsystencji. Aromatyczna od czosnku, kremowa dzięki dodatkowi pieczonego bakłażana i czerwona od pieczonej, aromatycznej papryki. Pyszna pasta z papryki i bakłażana.

Lubię robić tę pastę, bo jej przygotowanie nie wymaga wiele zachodu. Wieczorem wstawiam do pieczenia paprykę i bakłażana, a rano obieram, miksuję i smaruję kanapki. To też świetny dodatek do warzyw czy nachosów zamiast klasycznych dipów.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Bakłażana i paprykę przecinam na pół. Z papryki wyjmuję nasiona. Układam skórką do góry i piekę 25-30 minut w 180C. Przykrywam folią spożywczą przezroczystą lub wkładam do woreczka (łatwiej odejdzie skórka z papryki). Przekładam do miski obraną paprykę i bakłażana. Dodaję czosnek, doprawiam, mieszam i gotowe.

Pasta kanapkowa z papryką i bakłażanem
Pasta kanapkowa z papryką i bakłażanem
Pasta kanapkowa z papryką i bakłażanem
Pasta kanapkowa z papryką i bakłażanem
11 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.