Pascha

Przepis na tradycyjną wielkanocną paschę. Przygotowaną z mleka i jajek, pachnącą wanilią i udekorowaną bakaliami. Możecie przygotować paschę zamiast sernika lub dodatkowo – na pewno posmakuje gościom. Jest słodka i pyszna.

U mnie w domu zazwyczaj przygotowywało się serniki i wielkanocne babki, szczególnie te z drożdżowego ciasta. Sami się przekonacie, że przygotowanie paschy nie jest trudne, za to w smaku przegania wiele serników. :) W dodatku pięknie prezentuje się na stole.

Paschę możecie przygotować z dodatkiem śmietany albo w lżejszej wersji – na zsiadłym mleku. Za każdym razem wychodzi bezbłędna. Polecam i życzę smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Rozcinam laskę wanilii i wyjmuję ziarenka. Do garnka wlewam mleko, dodaję mleko zsiadłe lub śmietanę, wbijam jajka i mieszam. Ustawiam na kuchence na małym ogniu.

Krok 2. Podgrzewam przez ok. 2 godziny, aż się zetnie i oddzieli ser od serwatki.

Krok 3. Durszlak wykładam gazą albo szmatką, przelewam zawartość garnka. Troszkę serwatki odkładam (będę potem moczyć szmatkę). Ściskam dokładnie i zostawiam, aż wystygnie.

Krok 4. Masło miękkie, w temperaturze pokojowej, ucieram z cukrem pudrem. Dodaję ten twaróg z pkt. 3 i mieszam.

Krok 5. Dodaję garść pokrojonych bakalii.

Krok 6. Dokładnie mieszam, przekładam do durszlaka wyłożonego szmatką (namoczoną lekko w serwatce), uklepuję, zawijam.

Krok 7. Przyciskam słoikiem z wodą i wstawiam na noc do lodówki.

Krok 8. Kolejnego dnia ostrożnie przekładam na talerz. Dekoruję bakaliami. Smacznego.

Pascha
Pascha
7 kwietnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.