Panna cotta

Jeden z najlepszych włoskich deserów – panna cotta! To bardzo prosty do przygotowania deser, który tak naprawdę można wyczarować z niewielkiej liczby składników. Jest to deser na bazie śmietanki, cukru i wanilii. W smaku obłędny i delikatny. Panna cotta z musem truskawkowym to jedna z popularniejszych wersji, ale możecie podać z sosem czekoladowym czy nawet bez dodatków.

Panna cotta to jeden z tych deserów, które możecie zrobić zarówno z pucharkach, kieliszkach, jak i w formie do wyjęcia i położenia na talerzu. Cały urok tego deseru tkwi w prostocie i dobrych składnikach, taki deser pamiętam ze słonecznej Italii i taki dokładnie możecie wyczarować w domu. Bez pieczenia, bez wysiłku :) Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Śmietankę, mleko wlewam do rondelka dodaję cukier puder i mieszam. Dodaję ziarenka z wanilii i tę laskę wanilii w całości po wydrążeniu też. Gotuję.

Krok 2. Gdy całość się zagotuje to wyłączam ogień, wyjmuję laskę wanilii i dodaję rozpuszczoną we wrzątku żelatynę. Mieszam. Odstawiam w rondelku by przestygło, to ważne, bo jak nalejecie za szybko to wanilia w kokilkach opadnie na sam dół a chcemy by była w całym deserze.

Krok 3. Kiedy deser zaczyna być gęstszy, wanilia już nie opadnie na samo dno i nic się nie rozwarstwi to wtedy nalewam do kokilek, foremek czy pucharków. Chowam do lodówki na kilka godzin aż się zetnie.

Krok 4. Przed wyjęciem foremkę możecie zanurzyć delikatnie w ciepłej wodzie na chwilę - ułatwi to wyjęcie deserów. Ale można tez podać w kokilkach. Truskawki miksuję i polewam deser. Smacznego!

Panna cotta jeden z najlepszych deserów, który jest bardzo prosty do zrobienia
Panna cotta jeden z najlepszych deserów, który jest bardzo prosty do zrobienia
Panna cotta to deser, który jak dla mnie musi mieć prawdziwą wanilię :)
Panna cotta to deser, który jak dla mnie musi mieć prawdziwą wanilię :)
8 lutego 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.