Pancakes bez mleka, czyli najszybsze placuszki

Podrzucam przepis na nasze najszybsze placki, które robimy bardzo często zmieniając mąkę czy dodatki. To taki przepis baza, do którego dość często się odwołuję. Te placki powstały jako uproszczenie przepisu na pancakes, gdy chciałam zrobić coś bez mleka.

Moje dzieci uwielbiają wszelkie placki, więc robimy je co jakiś czas, tym bardziej, że to świetny pomysł na przekąskę do lunchboxów. Na kolację, na leniwe weekendowe śniadanie. Czasem podaję z syropem klonowym, z dżemem, a czasem do środka wrzucam startą cukinię. Te placki umożliwiają ogrom wariacji, ale bardzo chciałam pokazać taki przepis bazę, mam nadzieję, że wykorzystasz ;)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Składniki mieszam, ja to robię rózgą, możesz mikserem, ciasto powinno być gładkie.

Krok 2. Patelnię smaruję olejem (napuszczam kroplę i przecieram pędzelkiem) podgrzewam (u mnie na pół gwizdka) i dopiero wtedy nakładam ciasto. Ogólnie ja nabieram łyżką wazową i z tego robię ok. 5 placuszków. Smażę aż powstaną dziureczki/bąbelki, a wtedy obracam i smażę z drugiej strony.

Pancakes bez mleka
Pancakes bez mleka
Pancakes bez mleka
12 marca 2018 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.