Pancakes na maślance

Dziś o poranku zapraszam Was na śniadanie. Proponuję pancakes na maślance, czyli te uznawane za najbardziej amerykańskie. :) Ja często używam mleka do pankejków (np. pancakes czekoladowe), ale i jedne, i drugie są tak samo smaczne.

Pancakes na maślance są odrobinę gęstsze, ale smażenie jest tak samo proste, jak pozostałych. Moje pancakes smażę na suchej, dobrze rozgrzanej patelni, na średnim ogniu. Potem układam wszystkie w kopczyk i polewam syropem klonowym, a także lekko skrapiam cytryną. Są pyszne i bardzo szybko znikają z talerza. Smacznego. ;-)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wrzucam wszystkie składniki. Maślanki możecie dać odrobinę więcej, szczególnie, jeśli użyliście małych jajeczek.

Krok 2. Mieszam mikserem.

Krok 3. Patelnię rozgrzewam i na suchą wlewam porcje ciasta. Ja wlewam łyżką wazową. Trzymam na średnim ogniu, aż pojawią się dziurki.

Krok 4. Wtedy naleśniczka obracam i jeszcze chwilkę smażę z drugiej strony. Nakładam na talerz, polewam syropem klonowym, skrapiam sokiem z cytryny i gotowe. Smacznego. :)

Pancakes na maślance
Pancakes na maślance
22 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.