Pancake z owocami na gorąco

Przepis na słodkie śniadanie, czyli pancake z owocami na gorąco, jogurtem oraz czekoladą. Pyszne, szybkie i sycące. Chciałam zrobić alternatywne do męskiego śniadania śniadanie na słodko, takie, które może również uchodzić za pyszny deser.

Owoce zrobiłam a’la owoce w żelu, do tego podałam jogurt oraz gorzką czekoladę, która roztopiła się na wiśniach, a całość dzięki temu była jeszcze smaczniejsza. A takie słodkie pankejki przygotował z nami Michał z koszulkowo.com, zabawa przy wspólnym gotowaniu jest świetna! Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od ciasta. Wrzucam do miski składniki i mieszam.

Krok 2. Patelnię rozgrzewam, przecieram papierem z kroplą oliwy i nakładam łyżkę wazową ciasta. Smażę na średnim ogniu, aż pojawią się bąbelki-dziurki, wtedy odwracam.

Krok 3. W tym czasie owoce wrzucam do garnka, dodaję ciut wody (chyba, że to owoce mrożone, to wrzucam razem z sokiem z mrożenia), dodaję cukier i gotuję. Mąkę ziemniaczaną rozrabiam z wodą i dodaję do owoców. Podgrzewam, aż zrobi się szkliste, ale uważam, by zbytnio nie zgęstniało.

Krok 4. Czekoladę siekam. Podaję pankejki z jogurtem, wiśniami i czekoladą. Smacznego.

Pankejki
Pankejki

Zajrzyjcie na Koszulkowo: koszulkowo.com

oraz do Prochowni Żoliborz, gdzie gotowaliśmy: prochowniazoliborz.com

Prochownia Żoliborz
Park Żeromskiego
Czarnieckiego 51, Warszawa

6 lutego 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.