Paluszki rybne

Przepis na paluszki rybne, najlepsze, klasyczne, pyszne. Miękkie w środku, chrupiące z zewnątrz. Ja paluszki rybne lubię przygotowywać ze świeżej ryby, najchętniej wybieram dorsza. Ale możesz wybrać inną swoją ulubioną rybę.

Paluszki rybne domowe mogą być niesamowicie smaczne jeśli na panierkę wykorzystasz pokruszone chrupki kukurydziane, to o wiele lepsze rozwiązanie niż panierka z bułki tartej. Bardziej chrupiąca, przypomina te kupne, za którymi, co tu się oszukiwać, wiele dzieci przepada.

Moje wyobrażenia na temat zdrowego żywienia często weryfikuje nastrój dzieciaków, niemniej zamiast używać kupnych produktów staram się przygotować zdrowszą ich alternatywę w domu. Takie paluszki rybne są niesamowicie smaczne, a jeśli wybierzesz dobrą rybę to bez porównania lepsze niż sklepowe.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Rybę mielę w maszynce. Bułkę namaczam w mleku (ok 1/3 szklanki) i odciskam. Powinna być miękka, ale nie jak gąbka.

Krok 2. Do ryby dodaję sól, pieprz, zmieloną bułkę (mielę ją razem z rybą), posiekany szczypiorek i mieszam.

Krok 3. Formuje kulki lub wałeczki i obtaczam w pokruszonych płatkach kukurydzianych. Jeśli nie masz malaksera to płatki włóż do woreczka i obtłucz je wałkiem lub pokrusz w moździerzu.

Krok 4. I tak obtaczam paluszki rybne aż skończy się farsz.

Krok 5. Układam partiami na rozgrzanym oleju i smażę z każdej strony aż będą złociste. Ważne by grzanie było po środku aby nie przypalić paluszków rybnych, ale też by nie były zbyt zimne, bo "wypiją" więcej tłuszczu. Po usmażeniu przekładam je na chwilę na ręcznik papierowy i podaję.

Paluszki rybne
Paluszki rybne
26 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.