Palmiery

Jedne z najprostszych, pieczonych ciastek, które zawsze wzbudzają zachwyt gości – palmiery. A przecież wystarczy tylko ciasto francuskie i cukier (ewentualnie inne dodatki). Palmiery są pyszne, słodkie, chrupiące, po upieczeniu mają kształt serca, więc można je zrobić dla bliskiej osoby.

Palmiery możecie też zrobić z orzechami czy Nutellą, ale chyba najlepsze są klasyczne z cukrem. Jeśli szukacie innych szybkich przepisów na Walentynki, to polecam trufelki czekoladowe, tort serce oraz desery w kieliszkach. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Cukier mieszam z cukrem waniliowym lub ziarenkami wanilii, dodaję cynamon i mieszam. Francuskie ciasto rozwałkowuję na cieńsze (chyba, że jest już cienkie). Układam na papierze lub blacie posypanym mąką i posypuję warstwą cukru. Zaginam do środka.

Krok 2. Znowu posypuję cukrem i znów zaginam boki do środka, i tak powtarzam, aż całość przybierze kształt rulonu.

Krok 3. Układam na boku (łatwiej kroić, nie rozejdzie się) i kroję w 7–10 mm paski.

Krok 4. Układam na papierze do pieczenia w pewnej odległości od siebie (urosną!) i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika. Piekę 15–20 minut, uwaga! im cieńsze, tym krócej. Przy 15 minutach warto po 10 obrócić je na drugą stronę, by się zrumieniły (ale nie więcej, bo z tej drugiej strony łatwiej się rumieni cukier). Odkładam, by wystygły i podaję. Smacznego!

Palmiery - zakochane ciastka :)
Palmiery – zakochane ciastka :)
13 lutego 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.