Paella marinera

Klasycznie przygotowywana w wielkiej patelni paellara, stąd nazwa potrawy. Dzisiaj paella marinera, czyli paella z owocami morza. Ja prócz owoców morza dodałam również dorsza, danie wyszło sycące i pyszne. Świeże owoce morza smakują sto razy lepiej niż mrożone, a paella marinera to już na starcie moje ulubione ryżowe danie.

W hiszpańskiej kuchni paella to chyba najbardziej tradycyjny posiłek, jest na bazie ryżu z dodatkiem szafranu. Najlepszy do tego dania jest ryż typu arborio, czyli taki, jak do risotto. Ładnie wchłania bulion, a pozostaje gładki i smaczny. Gorąco zachęcam Was do przygotowania dzisiejszej paelli, a jeśli nie macie wszystkich składników, to skorzystajcie chociaż z gotowych mieszanek, takich mrożonych frutti di mare. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od podsmażenia cebuli do momentu, aż będzie szklista.

Krok 2. Dodaję owoce morza i podsmażam.

Krok 3. Dorzucam małże w muszlach i chwilę pod przykryciem duszę, aż się otworzą, potem je zdejmuję z patelni.

Krok 4. Wrzucam rybę.

Krok 5. Zalewam bulionem, doprawiam, dodaję ryż, kiedy bulion będzie wrzeć. Zostawiam do momentu, aż ryż wciągnie cały płyn, najlepiej na niewielkim ogniu. Dekoruję małżami i podaję, smacznego.

Paella z owocami morza
Paella z owocami morza
7 września 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.