Pączusie z serem

Czas na przepyszne pączusie z serem bez wyrastania, bez drożdży, za to rozpływające się w ustach. To gratka dla tych z Was, którzy uwielbiają oponki serowe. Pod przepisem na nie wiele osób zachwycało się, że najbardziej lubi środki po oponkach, czyli pączusie właśnie. Zrobiłam całą porcję tylko pączusi i wiecie co? Namawiam Was do tego samego :)

Pracy przy tym niewiele, a po takiego malutkiego pączka każdy sięga chętnie. Są lekko chrupiące z wierzchu, miękkie, serowe w środku. Nie musicie wyrabiać, nadziewać (choć można), wystarczy tylko posypać pudrem i jeść. Nawet ciepłe :) Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Z podanych składników zagniatam ciasto.

Krok 2. Wałkuję je na grubość 1-1,5 cm

Krok 3. Małym kieliszkiem lub nakrętką wycinam niewielkie kółeczka. To co zostanie znowu wałkuję i znów wycinam aż skończy się ciasto.

Krok 4. Smażę partiami z obydwu stron na oleju rozgrzanym do 175-180°C ważna jest temperatura. Zbyt niska - pączuszki będą ciężkie i tłuste, za wysoka - przypalą się. Polecam usmażyć jednego na próbę jeśli nie macie termometru. Smażę z obydwu stron aż będą rumiane. Posypuję pudrem. Po usmażeniu odkładam na chwilę na ręcznik papierowy. Smacznego.

Pączusie, czyli małe słodkie kulki z ciasta serowego
Pączusie, czyli małe słodkie kulki z ciasta serowego
Delikatne w środku, rumiane na zewnątrz.
Delikatne w środku, rumiane na zewnątrz.
25 lutego 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.